Z takich regionów przybywali Turcy
Z takich regionów przybywali Turcy
alexx alexx
2410
BLOG

Koniec multikulti?

alexx alexx Społeczeństwo Obserwuj notkę 51

Hasło – multikulti jest dziś na prawie wszystkich ustach.

Multikulti jest efektem dziesiątek lat rozwoju historycznego, chociaż jego założenia nie były nigdy stworzone.

Śmiało można powiedzieć, że w proces ten weszliśmy raczej przypadkowo, nieświadomie, bez jakichkolwiek planów i, przez długi czas, bez jakiegokolwiek jego sterowania.

Przebiegał on pod całkowicie błędnymi założeniami oceniającymi migracje zarobkowe muzułmanów do Niemiec.

W działaniach tych pełno było ignorancji, naiwności i obojętności.

 

Historia islamu w Niemczech zaczyna się w 1961 roku, kiedy rozgrzana ciągłym wzrostem gospodarka nie znajduje żadnej siły roboczej w Europie.

W tej sytuacji zostaje podpisana umowa z niezwykle biedną wówczas i zacofaną Turcją.

Większość ochotników pochodzi z Anatolii, niemieckie urzędy pracy i pracodawcy badają chętnych szczegółowo pod względem zdrowotnym, łącznie z zębami, ale ukończone szkoły nie interesują nikogo. Później okazuje się, ze większość z nich to analfabeci.

 

Wbrew założeniom, większość tych migrantów zostaje w RFN na stałe, ściąga swoje rodziny, w których rodzi się w tamtym okresie wiele więcej dzieci niż w rodzinach niemieckich.

Do tego dochodzą uchodźcy z krajów muzułmańskich, szukający azylu, itp., którzy obecnie tworzą ok. 4,2 mln mniejszość muzułmańską w RFN. Szacuje się, ze tylko w ostatnim roku przybyło do Niemiec ok. 90 tys. wyznawców islamu.

 

Dzisiaj można wymienić kilka kardynalnych błędów, które popełniono szczególnie względem tej muzułmańskiej grupy migrantów.

Przez prawie 20 lat łudzono się, ze są to Gastarbeiterzy, którzy wrócą do swojej ojczyzny.

W latach 80 wierzono, ze integracja tej grupy nastąpi sama przez się, automatycznie, dzięki wpływowi demokracji i wartości świata zachodniego.

Nawet w latach 90 ub. wieku miano nadzieje, ze problem tych ludzi rozwiąże się automatycznie w drugim, a najpóźniej w trzecim pokoleniu, język niemiecki stanie się co najmniej drugim językiem, a religia sprawą prywatną, marginalną, tak jak to jest w państwach zachodnich.

Jeszcze na początku tego wieku Zieloni i PDS(Die Linke), a częściowo tez SPD i CDU znajomość języka niemieckiego przez obcokrajowców zamieszkujących Niemcy, uważano za zbędną, a wszystkich, którzy sprzeciwiali się tym tezom, ogłaszano za nieprzyjaznych, albo wrogich obcokrajowcom, co w Niemczech jest poważną stygmatyzacją.

 

Przez pierwsze 20-30 lat nie dostrzeżono, że migranci zarobkowi w 2 i 3 generacji potrzebują szczególnych programów integracyjnych, chociażby po to, aby zmienić ich stosunek do szkoły i większościowego społeczeństwa niemieckiego i jego kultury.

Tak więc pozostały im związki kulturalne przy meczetach, własne organizacje polityczne, knajpy, kawiarnie i miejsca spotkań.

Także szkoły nie były przygotowane na tak masywny napływ dzieci z innych krajów i kultur, w wielu przypadkach integracja nie była możliwa chociażby z tego powodu, ze w dużych miastach liczba migrantów w poszczególnych klasach i szkołach przewyższała liczbę dzieci niemieckich.

 

Tak więc brak programów integracyjnych mści się dzisiaj brakiem integracji.

Wiele muzułmańskich dzieci migrantów w 2 i 3 pokoleniu nie mówi dzisiaj lepiej po niemiecku niż ich rodzice czy dziadkowie. Coraz częściej też czują się oni wyobcowani i pozostawieni sobie, powiększa się liczba dzielnic, w których odgradzają się oni od społeczeństwa niemieckiego.

Rośnie liczba kobiet noszących chusty, zasłaniających ciało. Co więcej, procesem tym dotknięte są także dziewczęta już przed okresem dojrzewania, co nawet w krajach bardzo islamskich jest rzadkie.

Przybywa także liczba dziewcząt i kobiet, które muszą się zasłaniać przed światem zewnętrznym pod presja organizacji muzułmańskich.

Mnożą się groźby wobec dziewcząt i kobiet, które nie chcą żyć pod chustą.

Przymusowe małżeństwa nie są rzadkością także wśród 2 i 3 pokolenia. Kobiety mają w nich często mniej swobody i praw niż ich matki i babki. Ciągle zdarzają się jeszcze tzw. mordy honorowe, tak jak przed 1000 lat, ale w środku Niemiec - jednego z najnowocześniejszych i demokratycznych państw świata.

http://www.ehrenmord.de/doku/sieben/doku_2007.php

 

 

Brak poszanowania dla wiedzy i szkoły mści się socjalnie na tej grupie migrantów. Wielu z nich nie jest w stanie ukończyć nawet Hauptschule( w niektórych częściach Berlina aż do 70% ), nie ma więc szans na zdobycie zawodu.

Nic więc dziwnego ze 65% z nich  żyje na granicy ubóstwa i skazana jest na pomoc państwa.

Kto nie ma szansy na pracę, nie ma swego miejsca w społeczeństwie i jego uznania, ten jest podatny na przynależność do różnego rodzaju gangów, grup nieformalnych i przestępczych. Przeszło 75% skazanych w Berlinie to muzułmanie.

Przemoc wśród tych osób jest wielokrotnie wyższa niż wśród społeczeństwa niemieckiego, to samo dotyczy przemocy wobec sióstr i matek.

To właśnie ta część muzułmanów jest najbardziej podatna na wpływ różnego rodzaju kaznodziejów i islamistów.

Ludzie ci nigdy nie poznali naszych wartości, naszej kultury i jeżeli nie zmieni się nic, nigdy ich nie poznają.

 

Islam to nie tylko religia, jak wielu sądzi, to także zbiór zasad i metod postępowania na prawie każdą sytuację, a także nauka socjalna, ekonomiczna, polityczna, a nawet wojskowa.

Koran zaś, to pismo święte, które nigdy nie interpretowano z pozycji historycznej i które należy rozumieć dosłownie.

 

W krajach Zachodu postawiono na podział władzy, triadę. W państwach muzułmańskich coś takiego w zasadzie nie istnieje, także Turcja jest od tego daleka, czy to przypadek?

Nie, jest to po prostu wzorowanie się na proroku Mohamedzie, który był w jednej osobie wszystkim – i władzą religijna, i ustawodawczą, i wykonawczą, i sądowniczą.

I taki właśnie model władzy i państwa jest celem gmin islamskich, czego przykład mamy w IS, gdzie władza kalifa jest nieograniczona.

W kulturach chrześcijańskich godność i wolność człowieka stanowią bardzo wysokie dobro, gdyż pochodzą bezpośrednio od Boga, a każdy człowiek,  niezależnie od wyznania, jest niepowtarzalnym, jednorazowym tworem Boga. Posiada tez wolność, która może wykorzystać w dowolny, ale zgodny z przykazaniami, sposób. Może więc krytycznie myśleć, reflektować, protestować i buntować się, nawet przeciw Bogu, czego przykłady mamy już w Starym Testamencie.

W islamie człowiek jest wprawdzie stworzony przez Boga, ale jego wolność jest znacznie ograniczona. Jego funkcja nie polega na refleksji, pytaniu, szukaniu czy buncie, ale na bezwzględnym posłuszeństwie, poddaniu, czy tez oddaniu Bogu.(To oznacza dosłownie słowo „islam”). Stad tez w państwie islamskim muzułmanin cieszy się większymi prawami niż wyznawcy innych religii. Podobnie – mężczyźni maja więcej praw w prawie spadkowym, jako świadkowie sądowi, w małżeństwie, itd., gdyż w stworzonej przez Boga nierówności, nie może panować równość.

Człowiek nie jest także związany ze swoim sumieniem, a z bardzo szczegółowymi nakazami i zakazami, dotyczącymi, np. jedzenia, picia, ubioru, sposobu mycia się, częstotliwości i formul modlenia. Tak więc religia ta, to stale ograniczenia.

Szacuje się, ze obecnie walczący w szeregach armii IS od 450 do 500 niemieckich islamistów.

foto> faz.de

 

Najbrutalniejsze mordy, które dziś przezywamy, maja do czynienia z islamem. To, co dzieje się w państwie islamskim(IS), jest dosłownym wprowadzeniem zasad tej religii do współczesnej rzeczywistości.

 

Czy to znaczy, ze należy potępiać wszystkich muzułmanów?

 

W żadnym razie, ale trzeba konsekwentnie pociągać do odpowiedzialności tych, którzy dopuścili się zbrodni.

Multikulti jest dziś codziennością, tych, którzy tu są, nie można się pozbyć, tak samo, jak i nie można nie przyjąć muzułmanów szukających u nas schronienia przed wojną czy prześladowaniami.

Wolność słowa i prasy są jednymi z najważniejszych osiągnięć naszej cywilizacji, stad tez nie można dać się zastraszyć grupie religijnych ekstremistów.

 

Zobacz galerię zdjęć:

Jeszcze przed okresem dojrzewania niektóre dziewczęta muszą nosić chusty.
alexx
O mnie alexx

Podróżnik. Wyjatkowy okaz spokoju, dobrodusznosci i tolerancji.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo